Tel: +86 755 2357 1734

Tłum: +86 189 2287 9832

E-mail:

Blogi/wiadomości

Dom - O nas - Blogi/wiadomości - System gorących kanałów do form wtryskowych z tworzyw sztucznych Know-how

System gorących kanałów do form wtryskowych z tworzyw sztucznych Know-how

03. 08, 2022

Dlaczego potrzebujemy systemu gorących kanałów do form wtryskowych do tworzyw sztucznych?

Zimny kanał formy odnosi się do odcinka między wnęką formy a bramą. Stopione tworzywo sztuczne utrzymuje płynność wewnątrz kanału dzięki ciśnieniu wtrysku i własnemu ciepłu. Jednak jako część materiału do formowania, bieżnik nie jest żadną częścią produktu. W rezultacie projektując formę, musimy wziąć pod uwagę nie tylko wypełnienie, ale także materiałooszczędną produkcję poprzez skrócenie lub zmniejszenie rozmiaru prowadnicy; w rzeczywistości bardzo trudno jest nam mieć oba przez zimne kanały, ale system gorących kanałów może rozwiązać ten problem.


Rodzaje i zastosowanie gorących kanałów:

Przy stosowaniu gorącego kanału bardzo ważny jest właściwy dobór rodzaju bramy, ponieważ typ bramy bezpośrednio determinuje dobór elementów gorącego kanału oraz wykonanie i zaprojektowanie form. W związku z tym, gorący kanał można podzielić na 3 typy w zależności od typu bramy, tj. (1) system gorącego kanału z końcówką, (2) system gorącego kanału z zalewem wlewu i (3) system gorącego kanału z zaworem.


Hot Tip Hot Runner

Jest to najczęściej stosowany system gorących kanałów, ponieważ każdy dostawca gorących kanałów zapewnia ten system. Chociaż systemy różnych dostawców mają różne dysze i wkładki dyszy o różnych kształtach i rozmiarach, działają dokładnie w ten sam sposób, co polega na precyzyjnej regulacji i kontroli temperatury formowania na bramie za pomocą metody, która łączy gorącą końcówkę wkładu z przodu dysza z układem chłodzenia. Każda firma zajmująca się gorącymi kanałami zainwestowała dużo pieniędzy w badania i rozwój gorącej końcówki.


System gorących kanałów z końcówką może być stosowany do większości materiałów do formowania tworzyw sztucznych, takich jak PP, PE, PS, LCP, PA, PET, PBT, PEEK, POM, PEI, PMMA, ABS, PVC, PC, PSU i TPU itp. Ogólnie rzecz biorąc, bramka gorącej końcówki jest używana do produkcji części o średnich i małych rozmiarach, zwł. nadaje się do produkcji części makro. Średnica przekroju bramy zwykle wynosi od 0,5 mm do 2,0 mm.


Sprue Gating Hot Runner

W gorącym kanale doprowadzającym wlew, stopiony plastik wchodzi do wnęki formy przez otwartą rurę. Strata ciśnienia przepływu stopionego materiału w obszarze bramy jest bardzo mała. System gorących kanałów z bramką wlewową jest bardziej odpowiedni do produkcji części o średnich i dużych gabarytach. znak bramki będzie bardziej widoczny ze względu na większy rozmiar . Tak więc system gorących kanałów z bramką wlewową jest zwykle stosowany do produktów wewnętrznych lub komponentów, które nie mają wysokich wymagań dotyczących wyglądu znaczników bram. Ponadto bramkowanie wlewu jest często używane w połączeniu z kanałem zimnym, tj. przyjmując dyszę wlewu jako kanał główny i wlew, oraz projektując bramkę wlewu wzdłuż kanału zimnego. W aplikacji można powiększyć wlew wlewu, aby zapewnić płynny przepływ, ponieważ ślady bramy na zimnym kanale nie są ważne.


Gorący kanał do bramkowania zaworu

Gorący kanał z zaworem zamykającym jest kolejnym systemem gorących kanałów, który jest dostarczany przez globalne, główne firmy zajmujące się gorącymi kanałami. Za pomocą kontrolera zaworowego, ten system igłowy mechanicznie otwiera lub zamyka bramę w ustalonym czasie. Ten typ gorącego kanału ma zalety poprzednich dwóch systemów (gorący kanał z końcówką i wlewem gorącego kanału), takie jak ręczne sterowanie czasem otwierania/zamykania bramy, co pozwala na gładkie i błyszczące oznaczenie bramy oraz rozszerza zastosowanie gorącego kanału.

(Najlepsze czasy technologia form i wyrobów z tworzyw sztucznych Ltd.)


System gorących kanałów do wtrysku tworzyw sztucznych Wiedza o formach


System gorących kanałów do wtrysku tworzyw sztucznych Wiedza o formach