Tel: +86 755 2357 1734

Tłum: +86 189 2287 9832

E-mail:

Centrum techniczne

Dom - Zarządzanie projektami - Centrum techniczne - Vad är plastsprutform?

Vad är plastsprutform?

03. 09, 2022

Forma wtryskowa jest narzędziem do formowania tworzywa w zaprojektowany kształt i wymiar, dzięki czemu masowa produkcja w naszych czasach jest znacznie bardziej ekonomiczna i wydajna, nazywano ją matką przemysłu. Nie możesz sobie wyobrazić, jak zwykłych ludzi stać na samochód, jeśli części są wykonywane gołymi rękami. Rozejrzyj się, gdziekolwiek jesteś teraz, zobaczysz wiele rzeczy wykonanych z tworzyw sztucznych. Wszystkie pochodzą z form wtryskowych.

Zasadniczo, formy składają się z 2 głównych części: gniazda i rdzenia, strona gniazda tworzy główną powierzchnię zewnętrzną, strona rdzenia tworzy zewnętrzne cechy wypraski , podczas obróbki formowania; rdzeń i wnęka zostaną rozdzielone, aby można było usunąć część. Idealnie część może być formowana bezpośrednio przez gniazdo i rdzeń. Ale w wielu przypadkach, poza wnęką i rdzeniem, wymaga skomplikowanych mechanizmów, gdy formowany obiektyw jest złożony, głównie dlatego, że części nie mogą zostać całkowicie uwolnione w 2 kierunkach, nazwano to podcięciem, którego nie można uwolnić przez bezpośrednio rdzeń i wnęka, są podnośniki i suwaki, szereg mechanizmów jest zaprojektowanych do uwalniania podcięć, więc każdy sukces formy wtryskowej zależy w dużej mierze od projektu.

Forma wtryskowa jest precyzyjnym narzędziem, a także musi być wystarczająco mocny, aby wytrzymać tysiące cykli formowania pod wysokim ciśnieniem, więc materiał formy wtryskowej musi być ostrożny; jest to zwykle specjalna i droga stal, wraz z rozwojem nowoczesnych technologii zmieniał się sposób wytwarzania form wtryskowych, główne etapy to frezowanie CNC, wiercenie, elektroerozja, cięcie drutowe, technologia CAD/CAE/CAM wykorzystywana w szerokim zakresie jest liderem -czas wykonania formy coraz krótszy.

Co to jest plastikowa forma wtryskowa?